21 érem a Regionális Delfin Bajnokságon

2022.07.15-16-án Dunaújvárosban versenyeztek legfiatalabb úszóink a Regionális Delfin Bajnokságon, ahol a 9-10 éves fiúk és a 8-9 éves lányok állhattak rajthoz.
Egyesületünket Buzás Anna, Horváth Eszter, Matkovicz Linett, Üveg Dániel és Vitéz György képviselte.A rengeteg egyéni csúcs mellett huszenegy alkalommal értünk el dobogós helyezést, összesen öt arany, tizenkét ezüst és négy bronzérem került sportolóink nyakába.

Posted in Verseny eredmények | 21 érem a Regionális Delfin Bajnokságon bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Ötödik hely az Ifjúsági Úszó Európa Bajnokságon

2022. július 5-10-e között Bukarestben rendezték meg az Ifjúsági Úszó Európa Bajnokságot, ahol Dikácz Bence 400 m vegyesúszásban, nagyon szoros – kiélezett versenyben az ötödik helyen végzett 32 század másodpercre a bronzéremtől. A rövidebb vegyesúszó számban, 200 méteren pedig a középdöntőbe került, ahol összesítésben a 13. lett.

Posted in Verseny eredmények | Ötödik hely az Ifjúsági Úszó Európa Bajnokságon bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Eredményes technikai vizsgák Győrben

2022.06.29-n Győrben, a Magyar Úszó Szövetség vizsga bizottsága előtt eredményes technikai vizsgát tett hét úszóiskolásunk: Bogdány Heidi, Nagy Kármen, Nagy Dorottya, Maklári László Emmánuel, Maklári Gábor Sámuel, Margl Natália és Simon Eszter, így a leigazolásuk után már úszóversenyeken is rajthoz állhatnak. A vizsgához gratulálunk sportolóinknak és felkészítőiknek Czibor Noéminek és Szakál Bencének.

Posted in Egyéb | Eredményes technikai vizsgák Győrben bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Sikeres felkészülési verseny Százhalombattán

2022.06.17-én egyesületünk úszói Százhalombattán vettek részt egy regionális versenyen, ahol az ellenfeleken kívül az időjárással is meg kellett küzdeniük, de így is szépen helytálltak. Versenyzőink egyéni csúcsokat, bajnoksági szintidőket teljesítettek és dobogós helyezéseket értek el. Érmesek: Kusnier Dávid, Üveg Dániel, Gulyás Levente.

Posted in Verseny eredmények | Sikeres felkészülési verseny Százhalombattán bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Éremeső Veszprémben

2022.06.11-én egyesületünk 7-15 éves versenyzői Veszprémben vettek részt a Veszprém megyei Úszósuli versenysorozat II. fordulóján, ahol 57 db egyéni és 2 db váltó érem mellett OB szintidőket és egyéni csúcsokat is sikerült teljesíteni.

Érmesek: Reszelő Anna, Zsolnai Zsófia, Üveg Dániel, Üveg Dénes, Vincze István, Buzás Anna, Vitéz György, Horváth Eszter, Matkovicz Linett, Horváth Emma, Buzás Zsombor, Mojzes Anna, Matkovicz Attila, Kovács Boglárka, Vasas Réka, Kusnier Dávid, Hörömpöli Kata, Tapolcsányi Áron, Gulyás Levente.

Posted in Egyéb | Éremeső Veszprémben bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Ezüstérem az Ifjúsági Országos Úszó Bajnokságon

2022. június 3-án Kaposváron, az Ifjúsági Országos Úszó Bajnokságon Dikácz Bence ezüstérmes lett 400 méter vegyesúszásban.

Posted in Egyéb | Ezüstérem az Ifjúsági Országos Úszó Bajnokságon bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

BVSC Kupa eredményei

Május 7-8-án Budapesten, a BVSC Kupán versenyeztünk, ahol sok egyéni csúcs és OB szintidők mellett 4 érmet és számtalan oklevelet sikerült kiérdemelni.
Érmesek:
Ezüstérmes: Gulyás Levente 200 m hátúszás
Bronzérmesek: Gulyás Levente 50 m hátúszás, Kusnier Dávid 100 m gyorsúszás, Vincze István 50 m hátúszás
 
Posted in Verseny eredmények | BVSC Kupa eredményei bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Dikácz Bence ismét döntőzött a felnőttek Országos Úszó Bajnokságán

Dikácz Bence bebizonyította, hogy 2021. novemberében nem véletlenül került ifjúsági korcsoportosként a felnőttek döntőjébe a Rövidpályás Országos Úszó Bajnokságon, ugyanis a Húsvét után Debrecenben megrendezett Hosszúpályás Felnőtt Országos Úszó Bajnokságon mind a két legerősebb versenyszámában kiharcolta a döntőbe jutást, ahol 200 méter mellúszásban hatodik, 400 méter vegyesúszásban nyolcadik helyen végzett -a felnőttek között még mindig ifiként-. Az elért eredmények értékét növeli, hogy a hosszúpályás bajnokságon, Bence legerősebb számaiban a teljes magyar válogatott is részt vett, azaz a hazai elitből azok is rajthoz álltak, akik az őszi rövidpályás bajnokságról az olimpiát követő hosszabb pihenő miatt hiányoztak és a versenyhelyzetet fokozta az osztrák illetve az ifjúsági ukrán válogatott jelenléte is. A versenyt élő adásban közvetítette a közszolgálati televízió sportcsatornája, így Bence döntős jelenlétével és értékes helyezéseivel hozzájárult Komárom jó híréhez, annak ellenére, hogy a bajnokságot megelőző négy hétben, ami a felkészüléséhez rendkívül fontos volt, öt edzés napon sajnos nem edzhetett a városi fedett uszodában különböző üzemeltetési okok miatt. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani azoknak, akik Bencét beengedték Rév-Komáromban a fedett uszodába, hogy tudjon rendesen készülni a kiemelkedően fontos megmérettetésre.

 

 

Posted in Verseny eredmények | Dikácz Bence ismét döntőzött a felnőttek Országos Úszó Bajnokságán bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Lőver Kupa eredményei

Április 9-én Sopronban, a Lővér Kupán versenyeztünk, kilenc alkalommal állhattak úszóink a dobogóra.

Aranyérmes: Kusnier Dávid 200 és 400 m gyorsúszás

Ezüstérmesek: Fekete Laura 200 m hátúszás és Üveg Dániel 100 m gyorsúszás

Bronzérmesek: Fekete Laura 50 m pillangóúszás; Gulyás Levente 200 m hátúszás; Matkovicz Attila 50 m pillangóúszás; Rózsavölgyi Déna 200 m gyorsúszás és Üveg Dániel 100 m hátúszás

Continue reading

Posted in Verseny eredmények | Lőver Kupa eredményei bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Három tucat érem a Veszprém megyei BEMUTATÓ Úszósuli versenysorozat I. fordulóján

Március 12-én Veszprémben folytattuk a márciusi versenyeket, pontosan három tucat érmet nyertek úszóink.

Aranyérmesek: Fekete Laura 100 m hátúszás; KÚKSE A csapat (Vincze István, Üveg Dániel, Horváth Emma, Fekete Laura) 4×50 m mix gyorsváltó; Kusnier Dávid 100 m hátúszás, 100 m pillangóúszás, 100 m mellúszás és 100 m gyorsúszás; Matkovicz Linett 50 m gyorsúszás; Reszelő Anna 50 m hátúszás; Üveg Dániel 50 m gyorsúszás, 50 m hátúszás és 50 m pilangóúszás; Vincze Lujza 100 m hátúszás

Ezüstérmesek: Gulyás Levente 100 m mellúszás; Hörömpöli Kata 100 m hátúszás; KÚKSE B csapat (Matkovicz Linett, Buzás Anna, Vitéz György, Buzás Zsombor) 4×50 m mix gyorsváltó; Matkovicz Attila 100 m pillangóúszás; Matkovicz Linett 50 m mellúszás és 50 m hátúszás; Reszelő Anna 50 m gyorsúszás; Üveg Dániel 50 m mellúszás; Üveg Dénes 50 m gyorsúszás, 50 m mellúszás és 50 m hátúszás

Bronzérmesek: Buzás Anna 50 m hátúszás; Gulyás Levente 100 m pillangóúszás; Horváth Emma 50 m gyorsúszás és 50 m pillangóúszás; Horváth Eszter 50 m hátúszás; Hörömpöli Kata 100 m gyorsúszás; Matkovicz Attila 100 m gyorsúszás; Rózsavölgyi Déna 100 m hátúszás; Vincze István 50 m gyorsúszás, 50 m mellúszás és 50 m hátúszás; Vincze Lujza 100 m pillangóúszás; Vitéz György 50 m mellúszás

Continue reading

Posted in Verseny eredmények | Három tucat érem a Veszprém megyei BEMUTATÓ Úszósuli versenysorozat I. fordulóján bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva