6. Lőver Kupa eredményei
Május 17-n Sopronban versenyeztünk a 6. Lőver Kupán. Az esemény kiváló lehetőség volt a közelgő országos bajnokságok előtt gyakorolni az előfutam-döntő rendszerű programot.
Dalma svájci érmei
Nagy Dalma (17) áprilisban csatlakozott csapatunkhoz, Svájcban volt versenyen az előző hétvégén a korábbi csapattársaival egy előzőleg már befizetett program miatt. 100-400-800 méter gyorson és 200 méter pillangón aranyérmet, 100 méter pillangón ezüstérmet szerzett. A tömény program hasznos volt a júniusi ifi országos bajnokság előtti felkészülésben. Gratulálunk!
Kezdő úszótanfolyam indul 2026. május 5-től
A Komáromi Úszóklub SE. kezdő úszótanfolyamot indít 2020-2019-ben született gyermekek részére elegendő jelentkezés esetén MÁJUS 5-június 26 között.
A tanfolyam célja a vízhez szoktatás, a siklás és a lábtempók megtanítása. A tanfolyam szeptembertől folytatódik az úszástanulás következő fázisaival.
A tanfolyam időpontjai: kedd, péntek 16:15-17:00.
A tanfolyam díja: 21.000 Ft/hó, melyet számla ellenében és kizárólag átutalással vagy bankkártyával lehet fizetni (Simple Pay alkalmazással).
A tanfolyam helye: Brigetio Gyógyfürdő fedett uszoda. A sportolói öltöző a Solaris Kemping recepcióján keresztül közelíthető meg.
Jelentkezni lehet az alábbi űrlap kitöltésével:
Felnőtt csapattal a 128. Országos Úszó Bajnokságon
Május 15-19. között Sopronban kapott helyet a 128. Országos Úszó Bajnokság. Dikácz Bence fantasztikus és Komárom számára sporttörténeti jelentőségű győzelméről az esemény utáni örömteli órákban azonnal beszámoltunk.
Csapatunk számára az a helyzet is mérföldkőnek számít, hogy először tudtunk részt venni – egyenlőre egy kis létszámú – csapattal a felnőttek bajnokságán. Újdonsült bajnokunk mellett Bartalos Gábor és a frissen hozzánk igazolt Nagy Dalma képviselte városunkat. Gábor a sprinterek sorsa szerint teljesített, szépen felkészült a versenyre és, ha jó lábbal kellt fel, javított, főleg 100 pillangón, ahol sikerült 1 perc alá kerülnie. Dalma 200-1500-ig versenyzett, masszív programot vállalt be. Bár a nálunk töltött egy hónap alatt nem került csúcs formába, ifiként a felnőttek között két számban is (200 gyors, 800 gyors) tartalék döntős pozíciót ért el, amire nagyon büszkék vagyunk.
Egy héttel a bajnokság után edzői továbbképzésen vettünk részt, hogy meghallgassuk Peter Bishopot Ausztráliából, aki Kyle Chalmers olimpiai bajnok 100 méteres gyorsúszó trénere volt. A konferencián sorban kaptuk a gratulációkat Bence győzelme után a magyar kollégáktól, többek között Selmeci Attilától, Milák Kristóf egykori edzőjétől is, ami nagy elismerés és nagyon megtisztelő.
Dikácz Bence felnőtt ORSZÁGOS BAJNOK!
A 2026. évi felnőtt Úszó Országos Bajnokságon 50 m mellúszásban Dikácz Bence ORSZÁGOS BAJNOKI címet szerzett. A győzelem pályafutása során pont az „i”-re. Sok kiváló eredményt elért már, volt serdülő és ifjúsági országos bajnokságon ezüstérmes (400 m vegyes), ifjúsági Európa-bajnokságon ötödik (400 m vegyes), felnőtt országos úszó bajnokságon hosszúpályán negyedik (400 vegyes), rövid pályán bronzérmes (50 mell). De először lett FELNŐTT BAJNOK.
Budapest Kupa eredmények
Április 11-n Budapesten versenyeztünk, érmeseink:
Bartalos Gábor: 50 pillangó- és 50 méter gyorsúszás aranyérem;
Nagy Dalma: 200 m gyors- és 200 m pillangóúszás aranyérem, 400 m vegyesúszás ezüstérem;
Szőnyi Adél: 100 m mellúszás ezüstérem, 200 m vegyesúszás bronzérem;
Üveg Dénes: 100 és 200 m gyorsúszás, 200 m pillangóúszás ezüstérem;
Két úszónk díjazott a Sportünnepen!
Április 9-n látványos show műsorral ünnepelte Komárom az előző év legeredményesebb komáromi sportolóit a Monostori Erődben. A rendezvény díszvendége az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszó, Gyurta Dániel volt, aki városunk elöljáróival részt vett a kitüntetett sportolók díjainak átadásában. Úszó csapatunkat az a hatalmas megtiszteltetés érte, hogy két sportolónk is díjazott lett: Dikácz Bencét választották a 2025. év legjobb férfi sportolójának, illetve Kusnier Dávidot a 2025. év legjobb ifjúsági fiú sportolójának. Munkánk és eredményeink elismerését fokozta, hogy a kitüntetésre jelöltek közé sorolták Horváth Esztert az év ifjúsági lány sportolója kategóriában illetve Szakál Bence Mátét az év edzője csoportban. Az egyesületünk által elvégzett sportágfejlesztő munkát és az elért sporteredményeinket egy évtizede rendszeresen nagyra értékeli és díjazza városunk vezetése, hiszen volt már az év legjobb junior lány sportolója Nagy Nikoletta egykori úszónk, csapatunk megkapta már az év legjobb városi civil szervezet díjat is polgármesteri dícsérettel, illetve háromszor -egymást követő években- került hozzánk az év edzője díj is. Viszont idén történt meg először, hogy két kategóriában is úszóink teljesítményét tartották a legértékesebbnek, ami nagyon megtisztelő számunkra. Rengeteget dolgozunk az eredményeinkért, aki kívülről szemléli edzéseinket, fel sem tudja fogni, hogy lehet azt a rengeteg és nehéz úszó feladatot kibírni, így csodálatos megélni, hogy erőfeszítéseinkkel két kitüntetést is kiérdemeltünk.
Márciusi felmérés Veszprémben
Közeledve az országos bajnokságokhoz, március 21-n Veszprémben gyakoroltuk a versenyzést és mértük fel az egyéni fejlődéseket. Felnőtt úszóinknak (Bartalos Gábor és Dikácz Bence) ez a forduló egyben az utolsó próbatétel volt az áprilisi felnőtt országos bajnokság előtt. Érmeseink:
Úszás technikai vizsga Veszprémben
Március ünnepi hétvégéjén nem versenyeztünk, viszont utánpótlásunk erősítése céljából 12 tanulónk tett sikeres úszás technika vizsgát Veszprémben, a csoportból nyolcan az Úszó Nemzet Programból kerültek ki: Kis Zselyke, Orbán Nina, Monath Emőke, Kovács Ábel Simon, Erl Engelhard, Margl Natália, Fujasz-Zangerolami Paloma, Szilvási Zoé Viktória, Sajnovits Lilla, Hegedűs Zara Viktória, Varga Zsolt és Horváth Zsombor. Új vizsgásainknak ezzel megkezdődik a leigazolási folyamat, melynek befejezése után rajthoz állhatnak a Magyar Úszó SZövetség hivatalos versenyein is.
Budapest Team Cup I. forduló
A Hosszútávúszó Országos Bajnoksággal párhuzamosan felnőtt versenyzőink Budapesten kezdték el a ráhangolódást a közelgő Felnőtt Országos Úszó Bajnokságra. Dikácz Bence megnyerte az 50 és 100 m mellúszást, Bartalos Gábor 100 gyorson aranyérmes, 50 gyorson bronzérmes lett.















