Év értékelő ünnepség

Csapatunk 2020.01.18-n tartotta a 2019-s évet értékelő ünnepségét. A rendezvényen megjelentek sportolóink, hozzátartozóik, egyesületünk elnökségi tagjai, edzői és Komárom Önkormányzatának képviseletében Vajda Bence a Pénzügyi, Városfejlesztési, Egészségügyi és Szociális Bizottságának elnöke.

   

 

Általános értékelés

2019-ban is városunk egyik legnagyobb létszámú csapata voltunk
–80 sportolóval foglalkoztunk, 60 versenyző, 20 úszóovis
–Már 8 csoportban zajlottak a foglalkozások
–3 edző (Szakál Bence, Iglódi Attila és Szeidl Balázs) + 2 oktató (Czibor Noémi és Kontra Martina) továbbá 1 jóga oktató Kušnierová Agáta dolgozott
–Folytattuk az együttműködést a KisTri triatlon csapattal Kis Gyula irányításával
–18 fő új versenyzőt igazoltunk 100%-ban saját oktatásból
70 napot versenyeztünk 30 versenyen és nyertünk 443 érmet
Megnyertük a Komárom-Esztergom Megyei Úszó Bajnokság sorozatot
Diákolimpián
–8 megyei érmes
–5 megyei bajnok (1 váltócsapat)
–14 országos döntős
Az Országos Úszó Bajnokságokon hárman voltak pontszerzők
A MÚSZ ranglistán
–22 versenyző a TOP 30-ban
–10 versenyző a TOP 20-ban
–3 versenyző a TOP 10-ben
34 versenyzőnk szerzett összesen 188 minősítést: 70 arany- 67 ezüst- és 51 bronzjelvényt

Dicsérő oklevél az első úszóvizsgásoknak: Fellner Anna, Gyenes Kende, Horváth Emma, Kovács-Oláh Dóra, Krajcsi Klaudia, Lee Ewan, Szabó Bíbor, Üveg Dániel

Szép úszásért oklevél: Ambláczky Áron, Ambláczky Ákos, Árki Ákos, Bódai Réka Csenge, Buzás Anna, Dégi Emese, Fellner Anna, Galambos Csongor, Gyenes Kende, Gyimesi Vivien, Halász Kilián, Halász Kirill, Horváth Emma, Horváth Eszter, Horváth Márton, Horváth Mira, Kecskeméti Dániel, Kecskés Levente, Király Kolen, Kis Mia, Krajcsi Klaudia, Kulcsár Dominik, Matkovicz Linett, Némedi Lara, Pálinkás Levente, Rajkai Szófia, Sági-Suri Emma, Szabó Bíbor, Szeidler Attila, Üveg Dániel, Vajda Zselyke, Varga Nóra, Vitéz György

Szorgalom Kupa Győztesei: Buzás Anna, Dégi Emese, Matkovicz Linett, Üveg Dániel, Vasas Olivér, Zseni Réka, Kovács-Oláh Nóra, Tapolcsányi Zalán

Klub hősei:

Fekete Laura    törött karral járt edzésre

Debreceny Dalma    Balaton-átúszás

Horváth Emma    7 évesen három úszásnemből   levizsgázott

Kovács-Oláh Dóra    7 èvesen három úszásnemből   levizsgázott

Kovács-Oláh Nóra    Balaton-átúszás

Nagy Szonja    Balaton-átúszás

Rózsavölgyi Déna    Velencei-tó átúszása

Rózsavölgyi Donát    Balaton-átúszás

Sajben Lara    Balaton-átúszás

Vincze Lujza Balaton-átúszás

 

Klub éremtáblázat helyezettjei:

8 éves és fiatalabbak

1.  Tóth-Békevári Filip (2011)

2.  Fekete Laura (2011)

3.  Kovács-Oláh Dóra (2012)

9-10 évesek

1.  Zseni Réka (2010)

2.  Kusnier Dávid (2010)

3.  Tapolcsányi Áron (2009)

11-12 évesek

1.  Czita Dániel (2008)

2.  Galambos Pál (2007)

3.  Zseni Dóra (2007)

13 éves és idősebbek

1.  Dikácz Bence (2004)

2.  Nagy Nikoletta (2005)

3.  Rózsavölgyi Donát (2006)

Magyar Úszó Szövetség minősítését szerezték meg: Buzás Zsombor, Czita Dániel, Debreceny Dalma, Dikácz Bence, Fekete Laura, Galambos Pál, Grúber Eszter, Hörömpöli Kata, Kovács-Oláh Dóra, Kovács-Oláh Nóra, Kusnier Dávid, Matkovicz Attila, Mojzes Anna, Nagy Nikoletta, Nagy Szonja, Rózsavölgyi Déna, Rózsavölgyi Donát, Sajben Lara Bianka, Schmelhaus Emma, Takács Fábió, Tapolcsányi Áron, Tapolcsányi Zalán, Tóth-Békevári Filip, Vámosi Hanna, Vasas Olivér, Vasas Réka, Vincze Lujza, Vizi Gergő, Vörös Cintia, Zseni Dóra, Zseni Réka

Aranyjelvényes minősítést szereztek: Dikácz Bence (12), Takács Fábió (12), Nagy Nikoletta (10), Rózsavölgyi Donát (4), Zseni Dóra (4), Zseni Réka (4), Kusnier Dávid (3), Kovács-Oláh Dóra (2), Fekete Laura (2), Hörömpöli Kata (1), Nagy Szonja (1), Tapolcsányi Zalán    (1), Tóth-Békevári Filip (1)

MÚSZ Országos Ranglista díjazottjai 21-30:

Zseni Réka  400 m gyorsúszás  29.

Fekete Laura  50 m hátúszás  27.

Tapolcsányi Áron  50 m mellúszás  26.

Hörömpöli Kata  50 m hátúszás  25.

Kovács-Oláh Dóra  100 m mellúszás  25.

MÚSZ Országos Ranglista díjazottjai 11-20:

Kusnier Dávid    100 m pillangóúszás  18

Tóth-Békevári Filip  50 m hátúszás    14

Rózsavölgyi Donát  200 m mellúszás    12

Zseni Dóra    200 m pillangóúszás  12

MÚSZ Országos Ranglista díjazottjai 1-10:

Takács Fábió  200 m pillangóúszás    5.

Dikácz Bence  400 m vegyesúszás és 200 m mellúszás 4.

Nagy Nikoletta  400 m vegyesúszás  3.

Jó tanuló – Jó sportolók:

Kitűnők: 

Ambláczky Ákos, Bódai Réka Csenge, Burgel Ádám,Buzás Zsombor, Fekete Laura, Galambos Szabolcs Hunor, Gyimesi Vivien, Kis Lili, Kovács Boglárka, Kovács-Oláh Nóra, Kusnier Dávid, Mojzes Anna, Némedi Lara, Rózsavölgyi Déna, Sági-Suri Emma, Tapolcsányi Áron, Tóth-Békevári Filip, Vajda Zselyke, Vasas Olivér, Vasas Réka, Zseni Réka

Jó és jeles tanulók: Tapolcsányi Zalán, Vámosi Hanna, Vincze Lujza, Rajkai Szófia, Vizi Gergő, Horváth Márton, Matkovicz Attila, Hörömpöli Kata, Zseni Dóra, Debreceny Dalma Zsanett, Galambos Pál István, Grúber Eszter Tímea, Nagy Nikoletta, Sajben Lara Bianka, Tóth-Békevári Liliána, Dikácz Bence

Külön díjak

Rózsavölgyi Donát: Aquatlon Országos Bajnokságon ezüstérem

Dikácz Bence: Olympic Hopes Meeting, Oswiecim (POL) 200 m mellúszás 3. hely és részvétel a European Youth Olympic Festival-on (EYOF), Bakuban (AZR)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.

Comments are closed.